? Ogólna Informacja dla rodziców dotycząca rozpoczynającego się projektu

Fundacja „Radośni", działająca na terenie Milanówka oraz powiatu grodziskiego, wiosną 2020 roku została partnerem Gminy Milanówek & Ośrodka Pomocy Społecznej  w Milanówku w projekcie Rozwój usług społecznych w Gminie Milanówek- edycja nr 2.
Wspólny wniosek został złożony w Instytucji Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Projektów Unijnych. Wniosek ma za zadanie wspierać włączenie społeczne i walkę  z ubóstwem, ma on na celu: zwiększenie dostępności   usług społecznych   w Gminie Milanówek. Jest kontynuacją edycji nr 1. Nowością w Edycji 2 jest utworzenie   4 miejsc w mieszkaniu wspomaganym (treningowym), które jest innowacyjną formą wsparcia na terenie Gminy Milanówek oraz powiatu grodziskiego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami ze spektrum autyzmu. A dokładnie dla dorosłej młodzieży, która ukończyła szkołę.
W obecnym projekcie przewidziane są 4 miejsca dla takich osób, ze względu na ograniczone fundusze i przygotowanie miejsca – tylko parteru budynku.

Projekt trwający w okresie od 1.07.2021 roku do 30.06.2023 roku – w zakresie zwiększenia samodzielności poprzez utworzenie mieszkania wspomaganego dla OZN ze spektrum autyzmu jest podzielony na 3 etapy:

1 etap: remont użyczonego budynku mieszkalnego jednorodzinnego przez UMM na potrzeby działalności Fundacji i stworzenia Domu Treningowego polegający na: budowie przyłączy: wod-kan, gazowego, elektrycznego. wymianie elektryki, c.o, termomodernizacji budynku z wymianą poszczególnych elementów a także z generalnym remontem piwnic i parteru budynku. Termin zakończenia prac przewidziany jest na kwiecień 2022r.

2 etap: prace wykończeniowe i dostosowanie parteru budynku do potrzeb mieszkania wspomaganego.

3 etap: prowadzenie mieszkania wspomaganego. Tj. zatrudnienie kadry merytorycznej: 2 trenerów samodzielności plus asystent do pomocy do 4 podopiecznych..

Fundacja pozyskała na remont budynku kwotę : 258.702,80 zł.

Na wyposażenie budynku: 60.000 tys zł. A także fundusze na zatrudnienie terapeutów, asystenta, pomoce terapeutyczne na lata 2022 i 2023r.
Wszystkie informacje na bieżąco będą pojawiały się na stronie Fundacji Radośni.
Jeśli ktokolwiek z Państwa będzie chciał wiedzieć coś więcej o etapach postępujących prac, prosimy o kierowanie się na stronę www, a także fanpage Fundacji.

Zebrania, które będą się odbywały cykliczne- będą to zebrania zamknięte- tylko  w ramach Zarządu Fundacji.
Oczywiście, będzie możliwość po zebraniu Zarządu, aby Zarząd spotkał się z osobami chętnymi do współpracy z Fundacją.

Otwarty nabór na uczestników projektu również zostanie ogłoszony.

Wszystkie informacje ze strony rodziców, członków Zarządu Fundacji prosimy, aby przesyłano na maila fundacyjnego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.